fbpx

Herné volanty 

Domovská stránka » Blog » Elektro » Herné volanty

Ako si vybrať správny herný volant?

Najlepší herný volant je viac ako len volant, je to tiež sada skvelých pedálov. Všetci chceme, aby sme mali rýchlo reagujúce radiace páky, aby sme čo najrýchlejšie vedeli predbehnúť súpera. Okrem radiacej páky ešte je zopár informácií, ktoré je dobre vedieť a na ktoré si treba dávať pozor pri kúpe herného volantu. Práve preto sme Vám pripravili tento návod.

Pre tých, ktorí sú nadšení pre závodné videohry, je kúpa hracieho volantu skvelým krokom k tomu, aby bola ich herná knižnica realistickejšia, intenzívnejšia a pohlcujúcejšia. Zatiaľ čo štandardný volant je pre mnohých hráčov úplne postačujúci, nikdy nedokáže úplne zopakovať zážitok z uchopenia skutočného volantu, stláčania pedálov a šoférovania cez mechanické radenie.

herné volanty

Herné volanty, ako doplnok pre počítačové hry

Myslíme si, že herné volanty sú dnes jedným z najlepších nákupov z hľadiska doplnkov pre počítačové hry. Práve preto sa Vám snažíme pomôcť pri výbere, aby ste sa vyhli chybe, že si zaobstaráte ten, ktorý vám nebude vyhovovať. Množstvo herných volantov spája plynulý pohyb s realistickými pedálmi a cvakavým radením.

Aj keď len máloktorý ponúka skvelú spätnú väzbu sily, a to je niečo, čo hrací volant skutočne potrebuje. Poskytuje fyzické podnety a mení elektrické signály na hmatateľný prejav povrchu vozovky. Niektoré volanty môžu prenášať fyzikálne výpočty hry do pokročilého motorizovaného systému, ktorý replikuje pocity z cesty pri jazde v reálnom svete a rozmazáva hranice medzi hráčom a digitálnym priestorom. Vďaka silovej spätnej väzbe budete môcť cítiť odpor v riadení auta, hrbole na ceste, šmýkanie pneumatík v daždi a ďalšie.

Herný volant Thrustmaster TS-XW Racer (4460157) Herný volant Thrustmaster Sada volantu a pedálov T300 RS a T3PA GT Edice (4160681) Herný volant Thrustmaster Sada volantu a pedálov T248 PS5/PS4/PC (4160783)
Herný volant Thrustmaster TS-XW Racer (4460157) Herný volant Thrustmaster Sada volantu a pedálov T300 RS a T3PA GT Edice (4160681) Herný volant Thrustmaster Sada volantu a pedálov T248 PS5/PS4/PC (4160783)
549,90  327,80  288,90 
Viac informácií Viac informácií Viac informácií

Pri pohľade na pretekárske volanty by ste mali myslieť na kvalitu materiálu, ktorého sa budete dotýkať, otáčať a tlačiť. Dobrý volant by mal vydržať dlhé roky pravidelného používania. 

Uvedomte si tiež, že väčšina herných volantov bude kompatibilná buď s Playstation a PC, alebo s Xbox a PC. Veľa volantov je dostupných iba pre Xbox alebo iba pre PS.

herné volanty pre xbox one
herné volanty pre playstation 4

Na Xboxe zvyčajne sa používa:

Playstation volanty sú kompatibilné s:

  • Herný volant pre Xbox One a volanty na Xbox One S
  • Volant pre Xbox Series S
  • Volant na Xbox Series X
  • PS5
  • PS4
  • Niekedy aj PS3

Dôkladne skontrolujte tieto informácie o produktoch, aby ste sa uistili, že sú určené pre vašu preferovanú platformu.

Pevne veríme, že sme Vám týmto článkom pomohli pri výbere správneho herného volantu. Ak stále máte obavy, tak kľudne prejdite našu ponuku herných volantov a vyberte si sami ten správny produkt.

Nákupný košík